26 Απριλίου, 2024

Παρουσίαση νέων βιβλίων στο «ΕΝΟΡΙΑ εν δράσει…»

Εκδήλωση αφιερωμένη στην κυκλοφορία δύο πολύ σημαντικών νέων βιβλίων, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου, στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού Ευαγγελιστρίας Πειραιώς, στο πλαίσιο του προγράμματος «ΕΝΟΡΙΑ εν δράσει…».

Η παρουσίαση των βιβλίων πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το Βιβλιοπωλείο «Παρουσία», την Αστική Εταιρεία «Ιπποκράτης: Κέντρο Πρόληψης των εξαρτήσεων και προαγωγής της ψυχοκοινωνικής υγείας» που εδρεύει στην Κω, και τις Εκδόσεις «Αρμός».

Τα βιβλία τιτλοφορούνται «Τελικά, τι είναι αυτή η Θεωρία της Σχετικότητας;» των Λέων Λαντάου και Γιούρι Ρούμερ, και «Υπό την σκιάν της Θείας Χάριτος και την Σκέπην της Θεομήτορος» του Αρχιεπισκόπου Τσεμποξάρσκυ και Τσουβάσκυ Νικολάου.

Στην βιβλιοπαρουσίαση συμμετείχαν ο κ. Δημήτριος Γερούκαλης, Ιατρός, Ψυχίατρος και επιστημονικός Διευθυντής της εταιρείας «Ιπποκράτης», ο κ. Σωτήρης Γουνελάς, Συγγραφέας και ο κ. Δημήτρης Μπεκριδάκης, Θεολόγος, Εκπαιδευτικός.

Την εκδήλωση συντόνισε ο Δημήτρης Γκαλημανάς, Θεολόγος, υπεύθυνος του Βιβλιοπωλείου Παρουσία.

κ. Δημήτριος Γερούκαλης
κ. Σωτήρης Γουνελάς