28 Μαρτίου, 2024

«Μια αγκαλιά τραγούδια»: Μουσική παράσταση στο «ΕΝΟΡΙΑ εν δράσει…»

Μια βραδιά με γνωστά και αγαπημένα τραγούδια, παρουσίασε η Μουσική Σχολή Καμινίων «ΜΕΛΩΔΙΑ», το Σάββατο 9 Οκτωβρίου, στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού Ευαγγελιστρίας Πειραιώς, στο πλαίσιο του προγράμματος «ΕΝΟΡΙΑ εν δράσει…».

Η παράσταση περιλάμβανε ένα αφιέρωμα σε τρεις στυλοβάτες της ελληνικής μουσικής, τους Μίκη Θεοδωράκη, Μάνο Χατζιδάκη και Σταύρο Ξαρχάκο.

Τραγούδησαν οι Κωνσταντίνος Αμπατζούδης, Βαλάντης Πιτσικάλης, και Δημήτρης Τσούνης, με την φιλική συμμετοχή του Γιώργου Βολονάκη.

Την ορχήστρα διηύθυνε η Μαέστρος Μαρία Κάτσαρη, που έπαιξε στο πιάνο και συμμετείχαν οι: Λευτέρης Συμιανάκης στην κιθάρα,  Δημήτρης Παμπουλάκης στα κρουστά, Γιάννης Λαμπράκης στο μπουζούκι και τον τζουρά και ο Πέτρος Κρεμυζάκης στο μπάσο.