25 Απριλίου, 2024

«Εν δράσει 2020»: «Bonsoir!»: με λυρικό τραγούδι

Μια μουσική περιδιάβαση σε αγαπημένες ελληνικές και ξένες μελωδίες της χρυσής εποχής του λυρικού τραγουδιού, παρουσιάστηκε την Πέμπτη 12 Νοεμβρίου, στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού Ευαγγελιστρίας Πειραιώς, στο πλαίσιο του προγράμματος «ΕΝΟΡΙΑ εν δράσει…», με τίτλο «Bonsoir.

Ο τενόρος Ανδρέας Καραούλης και η ηθοποιός και ερμηνεύτρια Δανάη Μπερή τραγούδησαν για την αγάπη, τη χαρά και τη νοσταλγία, σε ένα διαδικτυακό σουαρέ, με ήχους και μελωδίες  άλλων εποχών.

Ένα ταξίδι που ζέστανε τους διαδικτυακούς θεατές, γιατί τα συναισθήματα, όπως και η μουσική, μεταδίδονται από τον αέρα και αντηχούν κατευθείαν στην καρδιά.

Συμμετείχαν ο Γεώργιος Τζιατζιάφης στο πιάνο και ο Αχιλλέας Μπερής στο βιολί.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε χωρίς την συμμετοχή ακροατηρίου και μεταδόθηκε ζωντανά, από το κανάλι του «ΕΝΟΡΙΑ εν δράσει…» στο YouTube.