26 Απριλίου, 2024

«Εν δράσει 2014»: «.. και οι λέξεις ΄γίναν εικόνες» (video)

Mια πρωτότυπη και ξεχωριστή βραδιά αφήγησης στο «ΕΝΟΡΙΑ εν δράσει…» είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν την Παρασκευή 28 Νοεμβρίου 2014 στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού Ευαγγελιστρίας Πειραιώς.

Στα πλαίσια του τρίμηνου προγράμματος «ΕΝΟΡΙΑ εν δράσει»,  τέσσερεις ηθοποιοί ένωσαν τις δυνάμεις τους και με τη μουσική υπόκρουση από ένα Κανονάκι, διάβασαν και αφηγήθηκαν με γλαφυρότητα έξι διδακτικές ιστορίες από το νέο βιβλίο του Πρωτοπρεσβυτέρου Γεωργίου Δορμπαράκη με τίτλο «Σε λευκό και μαύρο» των εκδόσεων ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ.

Οι ξεχωριστοί φωτισμοί, οι όμορφοι ήχοι και η ζωντανή αφήγηση δημιούργησαν μια ιδανική ατμόσφαιρα… «.. και οι λέξεις ΄γίναν εικόνες».

Διάβασαν οι: Νίκος Βλαχάκης, Θεοδώρα Γεωργακοπούλου, Γιώργος Σκυριανός και Βιολέττα Σωτηρίου.

Κανονάκι έπαιξε ο Στέφανος Δορμοπαράκης.

Την ευθύνη της ηχοληψίας είχε ο Θανάσης Λαλιώτης.

Γιώργος Σκυριανός, Θεοδώρα Γεωργακοπούλου, π. Γεώργιος Δορμπαράκης, Νίκος Βλαχάκης, Στέφανος Δορμπαράκης
Νίκος Βλαχάκης
Θεοδώρα Γεωργακοπούλου