26 Απριλίου, 2024

«Εν δράσει 2012»: Γέλιο μέχρι δακρύων

Αποσπάσματα από 18 ταινίες του παλιού, καλού Ελληνικού Κινηματογράφου, παρουσίασε η Θεατρική Ομάδα του Ιερού Ναού Ευαγγελιστρίας Πειραιώς, πλαισιωμένη από παραδοσιακά χορευτικά τμήματα της Ενορίας.
Μια Σαββατιάτικη βραδιά στην οποία «ζωντάνεψαν» ο Κωνσταντάρας, ο Χατζηχρήστος, ο Παπαγιαννόπουλος, η Βλαχοπούλου, η Βουγιουκλάκη, ο Παπαμιχαήλ, ο Αλεξανδράκης και πολλοί ακόμα ηθοποιοί της χρυσής εποχής του Ελληνικού Κινηματογράφου.
Οι μικροί και μεγάλοι πρωταγωνιστές χάρισαν άφθονο γέλιο σε όσους συμμετείχαν στο πρόγραμμα «Ενορία εν δράσει…», μέσα από τις ταινίες που έχουμε παρακολουθήσει εκατοντάδες φορές και ξέρουμε τις ατάκες τους «απ’ έξω και ανακατωτά».

Το συντονισμό της εκδήλωσης είχαν: ο Γεώργιος Γκολέμης και η Θεοδώρα Γεωργακοπούλου.